Werribee Obedience Dog Club (WODC) Inc.

To promote and educate dog owners regarding responsible dog ownership and basic obedience training.

Induction Days

Funday Results 28 Mar 2015

Puppy (P?? - P??)

Judge

Heather Taylor

1st Michael Hazeldine & Lucy
2nd Jen Ashley & Kenji          
3rd Patrick Wightly & Dobby
  Angie Bloomer & Ishtar
No Best Junior Handler

Class 1 (1?? - 1??)

Judge

Ken Buckley

1st Judith Glaubitz & Poppy
2nd Kelly Carter & Chewy
3rd Helen Bourke & B
No Best Junior Handler

Class 1A (1?? - 1??)

Judge

Peter Miller

1st Linda Saxton & Houston
2nd Smruti Panth & Idli
3rd Lauren Spalding & Lexy
No Best Junior Handler
Class 2 (2?? - 2??) Judge Julie Antolic
1st Alexia Pino Torrent & Mona
2nd

 Tracey Tangey

& Lilly
3rd Rachel McDonald &

Willow

No Best Junior Handler
Class 3 (3?? - 3??) Judge John Heath
1st Jennifer Nunan & Willow
2nd

Aimee McLachlan

& Alice
3rd Bridget Thompson &

Anzac

No Best Junior Handler
Class 3A (3?? - 3??) Judge

Rachelle Buckley

1st

Sue Vella

& Angellque
2nd Noelene Jordon & Cassie
3rd Rebecca Penny & Maddi
No Best Junior Handler

Class 4 (CCD) (4?? - 4??)

Judge

James Browne

1st Heather Miller & Piper
2nd Kate Kirner & Zedr
3rd Sue Hounslow & Shilo
No Best Junior Handler

Class 4 (CCD) (4?? - 4??)

Judge

Noelene Jordon

1st Sonja Faust & Hamish
2nd Lisa Knuckey & Milo
3rd Pam Scott & Henry
No Best Junior Handler
Class 5 (Novice) (5?? - 5??) Judge Noelene Jordon
1st Enya Moore & Spud
2nd Dee Moore & Tigger
3rd Jeannette Hearn & Boris
Best Junior Handler - Enya Moore & Spud
Class 6 (Open) (6?? - 6??) Judge Heather Diamond
1st Keith Notley & E J Whitten
2nd Noelene Jordan & Ben
3rd Ron Sciberras & Elmo
No Best Junior Handler
Class 7 (UD) (7?? - 7??) Judge Dennis Cody
1st Peter Hobbs & Sam
2nd Roy Granger & Blu
3rd Andrew Saliba & Mac
No Best Junior Handler
Rally Novice (RN) (RN?? - RN??) Judge Lynn Lock
1st Heather Diamond &

Dee

2nd Lin McPherson & Shiraz
3rd Bridget Thompson & Anzac
No Best Junior Handler
Rally Advanced A (RA) (RA?? - RA??) Judge

Lynn Lock

1st Hannah Truhlar & Baron
2nd Roz Mills & Scully
3rd Kate Kirner & Zed R
No Best Junior Handler
Rally Excellent A (RE) (RE?? - RE??) Judge

Lynn Lock

1st Enya Moore & Spud
2nd Keith Notley & E J Whitten
3rd Dee Moore & Tigger
Best Junior Handler - Enya Moore & Spud
Foundation Agility (FA) (FA?? - FA??) Judge Colin McInnes
1st Rachel McDonald & Ruby
2nd Lisa Knuckey & Milo
3rd Rebecca Penney & Maddie
No Best Junior Handler
Excellent Agility (EA) (EA??) Judge Colin McInnes
1st Linda Saxton & Kayla
2nd   &  
3rd   &  
No Best Junior Handler

PDF Version

Time on server

Thursday 14 December 2017 8:44 pm

Visitors Statistics

4
1062
2191800

Werribee Weather





FaceBook Like Box