Werribee Obedience Dog Club (WODC) Inc.

To promote and educate dog owners regarding responsible dog ownership and basic obedience training.

Induction Days

Funday Results 22 Mar 2014

Puppy Class (P01 - P04) Judge Heather Taylor
1st  Zoe Jeary &

Billie

2nd Kathryn McMahon & Lexi
3rd Christina Santa Maria & Gemma
No Best Junior Handler

Class 1A (100 - 113)

Judge

Donna Buckley

1st Genenieve Meadowes & Missie
2nd Heather Stewart & Jezza
3rd Andrew Morris & Cario
No Junior Handler
Class 1B (114 - 126) Judge Marie Falsovary
1st Sue Vella & Angeique
2nd Rebecca  Sultana & Effie
3rd Nick Sher & Ellie
Best Junior Handler - Raphael Binter & Bella
Class 2A (201 - 210) Judge John Heath
1st Amy Pepper  & Jedd 
2nd

Daniel  Vrbanac 

& Maddi 
3rd Christina Santa Maria  &

Dymano 

No Best Junior Handler
Class 2B (211 - 219) Judge Peter Miller
1st Michele Taylor & Clay
2nd

Helen Foitzik

& Milton
3rd Sarah Moir &

Molly

No Best Junior Handler
Class 3 (301 - 309) Judge

Ken Buckley

1st

Michele o'Donnell

& Narla
2nd Andrew Robinson & Zeva
3rd Lisa Knuckey & Milo
No Best Junior Handler
Class 4 (CCD) (401 - 412) Judge Margaret Deakes
1st Sonja Faust & Hamish
2nd Enya Moore & Spud
3rd Jorge Lean & Paquiao
Best Junior Handler - Enya Moore & Spud
Class 5 (Novice) (501 - 504) Judge Lyn Lock           
1st Pam Child & Jed
2nd Dee Moore & Tigger
3rd Merle Sinclair & Zeus
No Best Junior Handler
Class 6 (Open) (601 - 607) Judge Barry Cotton
1st Ray Ashman & Bosco
2nd Ray Ashman & Kayla
3rd Lina Morgante & Whisper
No Best Junior Handler
Class 7 (UD) (701 - 704) Judge Heather Miller
1st Maude Ashman & Summer
2nd Roy Granger & Blu
3rd Lyn Lock & Nate
No Best Junior Handler
Rally Novice (RN) (RN01 - RN04) Judge Julie Morrison
1st Kerrie Scully & Nell
2nd Amy Pepper & Jedd
3rd   &  
No Best Junior Handler
Rally Advanced A (RA) (RA01 - RA03) Judge Julie Morrison
1st Nathalee Prakash & Tate
2nd Hannah Truhlar & Baron
3rd   &  
No Best Junior Handler
Rally Excellent A (RE) (RE01 - RE07) Judge Julie Morrison
1st Enya Moore & Spud
2nd Lyn Lock & Nate
3rd  Marie Felsovary  & Mia 
Best Junior Handler - Enya Moore & Spud
Foundation Agility (FA) (FA01 - FA02) Judge Colin McInnes
1st Marie Felsovary & Mia
2nd Sue Anderson & Buddy
3rd   &  
No Best Junior Handler
Pre-Trial Agility (PT) (PT01) Judge Colin McInnes
1st Marie Felsovary & Lexie
2nd   &  
3rd   &  
No Best Junior Handler
Novice Agility (NA) (NA01) Judge Colin McInnes
1st Brian Bushell & Millie
2nd   &  
3rd   &  
No Best Junior Handler

PDF Version

Time on server

Saturday 16 December 2017 8:36 am

Visitors Statistics

3
424
2194000

Werribee Weather





FaceBook Like Box