Werribee Obedience Dog Club (WODC) Inc.

To promote and educate dog owners regarding responsible dog ownership and basic obedience training.

Induction Days

Funday Results 17 Aug 2013

Puppy Class (P01 - P02, 108,109,113) Judge Maude Ashman
1st  Rebecca Penney &

Maddi

2nd Lynal Hesketh  & Ivy
3rd Christina Santa Maria & Dynamo
No Best Junior Handler

Class 1A (101 - 110)

Judge

Heather Taylor

1st Amanda Vella & Tennessee
2nd Callum Shaw & Zena
3rd Luke Andew & Rora
Best Junior Handler - Samatha Boyd & Bella
Class 1B (114 - 122) Judge Marie Falsovary
1st Anamda Vella & Jessica
2nd Daryl  Layton & Samson
3rd Enya Moore & Velvet
Best Junior Handler - Enya Moore & Velvet
Class 2A (201 - 210) Judge John Heath
1st Elsa Hoggard & Casey
2nd

Janet Boyd

& Penny
3rd Michele Taylor &

Clay

No Best Junior Handler
Class 2B (211 - 222) Judge Rachelle Buckley
1st Jorge Leon & Paquiao
2nd

Andrew Robinson

& Zeva
3rd Pam Scott &

Henry

Best Junior Handler - Isabella Deans-Kumar & Misha
Class 3A (301 - 308) Judge

Colin McInnes

1st

Patrica Metcher

& Lassie
2nd Geoff Callcott & Bear
3rd Janet Boyd & Bella
No Best Junior Handler
Class 3B (309 - 316) Judge Ken Buckley
1st Marie Felsovary & Mia
2nd Kaitlin Every & Artie
3rd Heather Taylor & Ginny
No Best Junior Handler
Class 4 (CCD) (401 - 412) Judge Janette Wilson
1st Enya Moore & Spud
2nd Hannah Truhlar & Baron
3rd Elsa Hoggard & Tarva
Best Junior Handler - Enya Moore & Spud
Class 5 (Novice) (501 - 504) Judge Lee Rodrigues
1st Marie Felsovary & Lexie
2nd Jodie Blair & Arnold
3rd Maude Ashman & Diva
No Best Junior Handler
Class 6 (Open) (601 - 605) Judge Margaret Deakes
1st Ray Ashman & Bosco
2nd Julie Antolic & Indy
3rd Ann Johnson & Toby
No Best Junior Handler
Class 7 (UD) (701 - 703) Judge Heather Miller
1st Roy Granger & Blu
2nd Maude Ashman & Summer
3rd Ron Sciberras & Phoenix
No Best Junior Handler
Rally Novice (RN) (RN01 - RN07) Judge Jenny Prout
1st Julie Antolic & Nellie
2nd Julie Antolic & Indy
3rd Hannah Truhlar & Baron
No Best Junior Handler
Rally Advanced A (RA) (RA01 - RA05) Judge Jenny Prout
1st Ray Ashman & Kayla
2nd Enya Moore & Spud
3rd Dee Moore & Tigger
Best Junior Handler - Enya Moore & Spud
Rally Excellent A (RE) (RE01 - RE02) Judge Jenny Prout
1st Marie Felsovary & Mia
2nd Ray Ashman & Kira
    &  
No Best Junior Handler
Foundation Agility (FA) (FA01 - FA03) Judge Colin McInnes
1st Jenny Wohlgemuth & Rily
2nd Sue Anderson & Buddy
3rd Carol Ruis & Pierre
No Best Junior Handler

PDF Version

Time on server

Saturday 16 December 2017 8:30 am

Visitors Statistics

5
411
2193987

Werribee Weather





FaceBook Like Box