Werribee Obedience Dog Club (WODC) Inc.

To promote and educate dog owners regarding responsible dog ownership and basic obedience training.

Induction Days

Funday Results 17 Sep 2011

Puppy Class (P1 - P4) Judge Maude Ashman
1st Kim White & Twiggy
2nd Sarah Moore & Sophie
3rd Carol Ruis & Cheri
Best Junior Handler - Carly Scott & Jessie
Class 1A (101 - 109) Judge

Ken Buckley

1st Genevieve Meadows & Diesel
2nd Michelle Aquino & Dante
3rd Lisa Knuckey & Milo
Best Junior Handler - Joshua Lenhy & Toby
Class 1B (110 - 117) Judge Donna Buckley
1st Brian Bushell & Millie
2nd Ryan Lee & Millie
3rd Cassandra Farrugia & Ace
Best Junior Handler - Cassandra Farrugia & Ace
Class 2A (201 - 209) Judge Peter Miller
1st Tracy Griffiths & Maya
2nd Quentin Suckling & Sasha
3rd Maude Ashman & Diva
Best Junior Handler - Brittany Davis  & Zarbie
Class 2B (210 - 217) Judge Julie Antolic
1st Catherine Spehr & Charlie
2nd Sharon McDonald & Bilko
3rd Merle Sinclair & Zoe
Best Junior Handler - Kiara-Lee Finch & Flip
Class 3A (300 - 310) Judge John Heath
1st Dee Moore & Tigger
2nd Merran Price & Ginny
3rd Patrica Meicher & Lassie
No Junior Handler
Class 3B (311 - 319) Judge Colin McInness
1st Renee Ashman & Libby
2nd Vicki Funston & Duffy
3rd David Johnson & Jess
No Junior Handler
Class 4 (CCD) (401-404) Judge Lee Rodriques
1st Val Greelish & Lucy
2nd Christine Dilorenzo & Maddi
3rd Debbie Conway & Matilda
Best Junior Handler - Emma Greelish & Lucy
Class 5 (Novice) (501 - 510) Judge Margaret Deakes
1st Ray Ashman & Kayla
2nd Julie Antolic
& Nellie
3rd Kerrie Scully & Nell
No Junior Handler
Class 6 (Open) (601 - 606) Judge Yvonne Ross
1st Nancy Holden & Morag
2nd Ros Mills & Dallas
3rd Julie Antolic & Indy
No Junior Handler
Class 7 (UD) (701 - 704) Judge Graeme Eades
1st Andrew Salibas & Mac
2nd Maude Ashman & Summer
3rd Sue Ashman & Shelby
No Junior Handler

 

PDF Version

Time on server

Thursday 14 December 2017 9:08 pm

Visitors Statistics

7
1161
2191899

Werribee Weather





FaceBook Like Box